Zespół Szkół w Pruchnej
Strona główna  | 1%  |  Dokumenty  |  Patron szkoły  |  Projekt partnerski  |  Przedszkole  |  Sport  |  WOŚP  |  Galeria  |  Kontakt
Gimnazjum w Pruchnej, Szkoła Podstawowa im. Emilii Michalskiej w PruchnejEuropejski Tydzień Sportu

30 maja, 31 maja i 1 czerwca Nasi uczniowie, uczestniczyli w zmaganiach sportowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Miast i Wsi.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III Gimnazjum swój dzień "na sportowo", rozpoczęli od wspólnej rozgrzewki ogólnorozwojowej.

Po rozgrzewce, wszyscy przystąpili do zmagań sportowych. Był bieg wahadłowy, skakanka, skok w dal, przeciąganie liny, "pajęczyca", turniej piłki siatkowej i piłki nożnej, gra rekreacyjna "Z koca na koc". Na zakończenie dnia, aby zregenerować siły, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbas.Ogólna klasyfikacja zawodów:
1 miejsce : klasa II gimnazjum
2 miejsce: klasa I gimnazjum
3 miejsce: III gimnazjum

Wśród klas IV-VI szkoły podstawowej:
1 miejsce: klasa V
2 miejsce: klasa 6a
3 miejsce: klasa 6b
4 miejsce: klasa 4

Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz napój i batonik.Natomiast 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, zorganizowano zajęcia sportowe dla klas najmłodszych , czyli klas I-III szkoły podstawowej.

Oprócz dzieci w zmaganiach sportowych uczestniczyli również rodzice. Po wspólnej rozgrzewce, odbyły się wyścigi rzędów z hasłem przewodnim "Sprawny na wakacjach".

Był turniej mini piłki nożnej i unihokey'a , ale najbardziej emocjonującą konkurencją okazało się - przeciąganie liny. Na zakończenie turnieju odbył się piknik z pieczeniem kiełbas , uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczył im Pan Dyrektor.

Klasyfikacja zawodów:
1 miejsce: klasa 3b
2 miejsce: klasa 3a
3 miejsce: klasa 2b
4 miejsce: klasa 2a
5 miejsce: klasa 1


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Mini piłka siatkowa w szkole podstawowej

"Ruch jest zdrowiem" Arystoteles pod takim hasłem przewodnim raz w tygodniu odbywały się zajęcia sportowe z mini piłki siatkowej skierowane dla uczniów szkoły podstawowej.
Na zajęciach nauczano i doskonalono podstawowe umiejętności techniczne i taktyczne z mini piłki siatkowej. Cykliczne spotkania zakończono udziałem w zawodach sportowych na szczeblu gminnym.

Drużyna dziewcząt w składzie : Hanna Golasowska, Julia Brachaczek, Karolina Osowska, Oliwia Duraj, Paulina Banot, Anna Kukuczka, Wiktoria Libchen, Emili Sznurkowska, Olga Mach, Anna Grelowska wywalczyła pierwsze miejsce pokonując drużynę z Drogomyśla, Bąkowa, Strumienia i Zabłocia.

Natomiast drużyna chłopców w składzie: Jacek Milata, Mateusz Szewczyk, Rafał Szarzec, Patryk Kloc, Stanisław Hernik, Paweł Wilk, Łukasz Michalik, Maciej Plinta, Bartosz Balcar, Jakub Raszka zdobyli trzecie miejsce . Jest to duży sukces naszych uczniów .

Drużyna dziewcząt 28 lutego br. reprezentowała gminę na zawodach II grupy Mini Piłkę Siatkową w Chybiu, gdzie ustępując tylko drużynie ze Skoczowa uplasowała się na wysokim II miejscu .

1. SP Skoczów
2. SP Pruchna
3. SP Chybie
4. SP Brenna
Sukcesy i miłe spotkania na sportowo postanowiliśmy uczcić zamawiając "zdrową" żywność - PIZZĘ - ale wszyscy chyba jednym głosem stwierdzamy, że zasłużyli!
Aktywne przerwy w naszej szkole

W ramach gimnazjalnego projektu realizowanego pt. "Aktywne przerwy. Skacz...biegaj... rzucaj..." organizowane są ćwiczenia sportowe na korytarzu. Uczniowie mogą spędzić przerwę na sportowo.
Pod opieką nauczycielki Pani Gabrieli Stuchlik i uczniów: Piotra Samlika, Dominiki Farany, Pawła Grzybka oraz Kacpra Macheja co czwartek przeprowadzane są inne zadania-ćwiczenia.

Były już skoki na skakance, tor przeszkód, skipy, skok w dal oraz wyrzut nóg w tył i wyskok.

Podczas zadań uczniowie miło i aktywnie spędzają czas, przygotowując umysł do wysiłku.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprez organizowanych w szkole w Pruchnej w ramach Europejskiego Tygodnia Sporu


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galeriiSzkoła w Pruchnej uzyskała tytuł Ministra Edukacji Narodowej Szkoła w Ruchu.
Obejrzyj szkolny blog WF z KlasąZapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich sympatyków zdrowego stylu życia i odżywiania do obejrzenia szkolnego blogu. Na blogu pokazujemy sprawozdania z imprez organizowanych w szkole w ramach programu Wf z Klasą. WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.

Zapraszamy również do komentowania na szkolnym blogu.

Zobacz szkolny blog WF z KlasąZapraszamy do obejrzenia wyników ankiet przeprowadzonych wśród uczniów i rodziców. Ankiety dotyczyły zdrowego stylu życie i odżywiania.

Wyniki ankiet8-10 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Emilii Michalskiej w Pruchnej zorganizowane będą w ramach projektu Wf Z Klasą DNI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA i ODŻYWIANIA pod nazwą "Żyjmy zdrowo, warzywnie i owocowo".

Organizacja imprezy:
Do 8 grudnia - zespoły klasowe szkoły podstawowej wykonują gazetki na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

8 i 9 grudnia - na lekcjach w-f przedstawiana będzie prezentacja multimedialna, a zajęcia prowadzone będą zgodnie z tematem obchodów dni zdrowego stylu życia i odżywiania.
10 grudnia - godz. 9.00 w sali gimnastycznej odbędzie się finał akcji.

1). Przeprowadzony zostanie test wiedzy - rywalizować będą między sobą osoby wytypowane z klas 1-6 szkoły podstawowej.
2). Wykonywane będą pyszne i zdrowe sałatki przez reprezentacje klas.
3). Prowadzone będą zajęcia na sali gimnastycznej - zabawy, tory przeszkód dla uczniów.
4). Przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze przebranie owocowe lub warzywne.

Następnie odbędzie się podsumowanie imprezy, rozdanie nagród i dyplomów. Imprezę przeprowadzi szkolny zespół WF z Klasą.Zapraszamy wszystkich na blog Szkoły Podstawowej im. E. Michalskiej w Pruchnej. Tematem blogu są zajęcia sportowe w szkole, a jego utworzenie jest związane z przystąpieniem szkoły do programu "WF z Klasą".

Zapraszamy do przeczytania pierwszego wpisu dotyczącego debaty "Sportowego Okrągłego Stołu". Debata ta odbyła się 13 listopada 2014r.

Zapraszamy na stronę blogu blogiceo.nq.pl/sppruchna


VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich


21, 22 i 23 maja w naszej szkole "królował" sport. W tych dniach, przeprowadzono zmagania ruchowe w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
W pierwszym dniu, do swoich konkurencji stanęły klasy IV-VI szkoły podstawowej. Punktualnie o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej rozbrzmiał jednogłośny, sportowy okrzyk "czołem grupa". Zawody zostały oficjalnie otwarte przez Dyrektora, który życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy w duchu fair play. Pierwszą konkurencją był Test Sprawnościowo-Zwinnościowy. Na sali gimnastycznej, został rozstawiony sprzęt sportowy w formie tor przeszkód. Zadaniem 8-osobowej drużyny z każdej klasy, było ukończenie, w jak najkrótszym czasie toru przeszkód. Następnie dla chłopców, odbył się Turniej Mini Piłki Nożnej, a dla dziewcząt Turniej Badmintona. Konkurencją kończącą zmagania sportowe był Test Coopera. Podsumowując wszystkie zmagania sportowe, w ogólnej klasyfikacji zwyciężyli uczniowie z klasy 6, II miejsce uzyskała klasa 5, a na III miejscu uplasowała się klasa 4.

W drugim Europejskim Dniu Sportu o tytuł najbardziej usportowionej klasy walczyły klasy I-III gimnazjum. Reprezentacje klas zmagały się w następujących konkurencjach: Test Sprawnościowo-Zwinnościowy, Piłka Siatkowa, Piłka Nożna oraz Test Coopera. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3, drugie miejsce klasa 2 i trzecie miejsce klasa 1.23 maja dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, również został przygotowany tor przeszkód, następnie odbyły się Zawody w Mini Piłkę Nożną oraz Turniej Ringo.

Dla wszystkich uczestników w Europejskim Tygodniu Sportu, zostały zakupione napoje i słodkie wafle, a każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!
8 maja 2014r w Strumieniu odbyły się Gminne Drużynowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych. Każdy uczestnik zawodów musi zmierzyć się z następującymi konkurencjami: bieg na 60m., skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m, 1000m. Uzyskane wyniki przelicza się również na punkty. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły uzyskała 4 miejsce, a reprezentacja chłopców 5 miejsce.

29 kwietnia br. w Strumieniu odbyły się Zawody w Wieloboju Lekkoatletycznym szkół gimnazjalnych. Każda drużyna uczestnicząca w zawodach może wystawić 15 uczniów, którzy rywalizują w min. 5 konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, 1000m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem. Uzyskany wynik przelicza się na punkty wielobojowe, a o zajętym miejscu drużyny decyduje suma 12 najlepszych wyników. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uplasowała się na II miejscu.Harmonogram imprez organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich

19.05.14r. (poniedziałek)
9.00-12.00 Zabawy ruchowe dla najmłodszych - plac zabaw przy GCIW w Pruchnej

20.05.14 r. (wtorek)
10.00-12.00 Gry i zabawy sportowe dla najmłodszych - ogród przedszkolny

21.05.14 r.(środa)
Rajd górski na Równicę - przedszkolaki i rodzice

21.05.14 r. (środa)
9.00-10.00 Test sprawnościowo-zwinnościowy klas 4-6 - sala gimnastyczna ZS Pruchna
10.00-11.30 Turniej mini piłki nożnej klas 4-6 - boisko szkolne ZS Pruchna
10.00-11.30 Turniej Badmintona klas 4-6 - sala gimnastyczna ZS Pruchna
11.30-12.30 Test Coopera klas 4-6 - boisko szkolne ZS Pruchna

22.05.14 r.(czwartek)
9.00-10.00 Test sprawnościowo-zwinnościowy Gimnazjum - sala gimnastyczna ZS Pruchna
10.00-11.30 Turniej piłki nożnej Gimnazjum - boisko szkolne ZS Pruchna
10.00-11.30 Turniej piłki siatkowej Gimnazjum - sala gimnastyczna ZS Pruchna
11.30-12.30 Test Coopera Gimnazjum - boisko szkolne ZS Pruchna

23.05.14 r.(piątek)
9.00-12.00 Wyścigi grupowe i indywidualne przedszkolaków
9.00-10.00 Test sprawnościowo-zwinnościowy klas 1-3 - sala gimnastyczna ZS Pruchna
10.00-11.30 Turniej mini piłki nożnej klas 1-3 - boisko szkolne ZS Pruchna
10.00-11.30 Zawody w Ringo klas 1-3 - sala gimnastyczna ZS Pruchna


20 marca br. w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w kategoriach wiekowych I-III SP i IV-VI SP
Turniej został zorganizowany w ramach akcji prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej SZKOŁA w RUCHU "Ćwiczyć każdy może".
Zobacz TURNIEJ UNIHOKEJA klas 1-3 SP

Zobacz TURNIEJ UNIHOKEJA klas 4-6 SP

Najpierw do swoich rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas najmłodszych. Na początku turnieju była zbiórka, sportowe przywitanie, nauczyciel wychowania fizycznego przedstawił krótki regulamin i zasady przebiegu samego turnieju. Po krótkim wstępnie, 6-osobowe drużyny dziewcząt i chłopców rozpoczęły swoje zmagania. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym", spotkania trwały 2x4 minuty. Celem było wbić jak najwięcej bramek przeciwnikowi.
Wyniki w klasach I-III SP
1 miejsce: klasa 3
2 miejsce: klasa 2
3 miejsce: klasa 1

Po zmaganiach klas I-III SP, swój turniej rozegrały klasy IV-VI.

Wyniki w klasach IV-VI
1 miejsce: klasa 6
2 miejsce: klasa 5
3 miejsce: klasa 4
Turniej przebiegał w miłej atmosferze, było mnóstwo dobrej zabawy. Uczniowie wykazali się walecznością i dużym zaangażowaniem, ale wszystko w duchu fair play. Zawodnicy walczyli między sobą o punkty, ale po meczu gratulowali sobie sukcesu i dopingowali się nawzajem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Międzyklasowy Turniej Unihokeja był dobrym momentem, aby podsumować i oficjalnie ogłosić zakończenie Akcji Szkoły w Ruchu. Nasuwa się tylko refleksja "wszystko co dobre szybko się kończy", ale nasza szkoła dalej będzie w "ciągłym ruchu". Dziękujemy.

Na zakończenie zostały również wręczone upominki i pamiątkowe dyplomy uczniom z najwyższymi wynikami w Szkolnym Teście Coopera.


21 marca br. nasza szkoła uczestniczyła w Wiosennym Dniu Sportu zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im A. Osuchowskiego w Cieszynie. Nauczyciele wychowania fizycznego tamtejszej szkoły wystosowali do Dyrekcji ZS w Pruchnej zaproszenie do udziału w zawodach. Reprezentacja naszego gimnazjum uczestniczyła w rozgrywkach z piłki siatkowej i piłki koszykowej z reprezentacją Gimnazjum w Pogwizdowie oraz gospodarzami.

Przesłaniem tego turnieju była dobra zabawa, zdobycie nowego doświadczenia, spędzenia tzw. Dnia Wagarowicza na sportowo oraz zaciśnięcie więzi .

Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania, turniej był bardzo dobrze zorganizowany. Zostaliśmy mile przyjęci. Za udział w zawodach otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz paczkę wafli do podziału.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przejazdu autokarem na zawody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!11 i 13 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy święto Baseballu, w ramach którego odbyły się dwa Międzyklasowe Turnieje. Uczniowie wcześniej na lekcjach wychowania fizycznego zostali zapoznani z uproszczonymi przepisami i zasadami gry, dostosowanymi do warunków oraz możliwości naszej szkoły. Przepisy i zasady gry zostały również opisane i umieszczone w gablotce sportowej.

Kropką nad i akcji Baseball, były oczywiście same zawody. Najpierw rywalizowały reprezentacje klas IV-VI SP (5 dz.+5chł.), a dwa dni później klasy I-III Gim.
Turnieje rozgrywane były systemem każdy z każdym, po dwie rundy.

Wyniki zawodów:
1 miejsce klasa VI : Bartosz Szołtys, Dominik Legierski, Wiktoria Kula, Marta Hudziec, Paulina Grzybek

Zobacz TURNIEJ BASEBALL SP


W klasach gimnazjalnych po zaciętych i emocjonujących rozgrywkach oczywiście w duchu fair play ogłoszono remis, trzy pierwsze miejsca (w późniejszym czasie rozegrana zostanie dogrywka).

Zobacz TURNIEJ BASEBALL Gimnazjum


Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie wafle ufundowane przez Radę Rodziców.

12 marca br. na korytarzu szkolnym, dla klas I-III SP został przygotowany tor do gry w kręgle. Każdy uczeń mógł uczestniczyć w zabawie. Wystarczyło ustawić się przed wyznaczoną linią, chwycić kulę i strącić ustawione kręgle. Każdy uczeń miał po dwa rzuty. Uczennice z klasy 2 gimnazjum pilnowały porządku i czuwały nad tym, aby wszystko odbywało się zgodnie z ustalonymi przepisami.

Natomiast na sali gimnastycznej odbywały się skoki przez długą skakankę-linę.

Zobacz TURNIEJ w KRĘGLE

Zobacz ZABAWĘ z DŁUGĄ SKAKANKĄ - SUUUUPER!!!

14 marca br. w trakcie trwania przerw na sali gimnastycznej został przygotowany Drużynowy Konkurs Rzutów do Kosza.

Każda klasa, miała za zadanie wystawić ośmioosobową reprezentację 4 dz.+4 chł. i punktualnie stawić się na sali gimnastycznej o wyznaczonej porze. Odległość z której wykonywano rzuty do kosza zostały dostosowane do możliwości uczniów.

Wyniki konkursu klas I-III SP:
1 miejsce: klasa III
2 miejsce: klasa II
3 miejsce: klasa I

Wyniki konkursu klas IV-VI SP:
1 miejsce: klasa VI
2 miejsce: klasa V
3 miejsce: klasa IV

Wyniki konkursu klas I-III Gimnazjum:
1 miejsce: klasa II
2 miejsce: klasa III
3 miejsce: klasa I

Konkurs indywidualny rzut do kosza zza połowy sali gimnastycznej: Kamil Szczelina, Marcin Machej

6 i 7 marca odbył się sprawdzian biegowy. Wszyscy uczniowie począwszy od klasy III SP na lekcjach wychowania fizycznego, uczestniczyli w Teście Coopera. Na wstępie nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili historię powstania testu, ogólne zasady i sposób przebiegu jego przebiegu.
Każdy uczeń po ukończonym biegu, został oficjalnie poinformowany o swoim wyniku. Ilość nabieganych okrążeń przeliczane zostały na przebiegnięte metry. Wówczas, każdy uczeń mógł poznać skalę swojej wytrzymałości dostosowanej do wieku i płci.

Najwięcej było wyników bardzo dobrych, dobrych i średnich z czego możemy być dumni.

Najlepsze wyniki:
Klasa III SP
Wiktoria Kałużna, Karolina Osowska 1836m
Rafał Szarzec 1944m
Klasa IV-VI SP
Wiktoria Kula 2106m
Dominik Legierski 2592m
Klasa I-III Gimnazjum
Gabryś Aneta 2268m
Dawid i Daniel Mencner 2889m

5 marca uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie wykonać jedno z dwóch ćwiczeń - sprawności:

1.Skok w dal z miejsca.
2.Szybki bieg tzw. Skip A w miejscu przez 10 sekund z wysokim unoszeniem kolan i klaśnięciem pod uniesioną nogą.
PRZERWA bez NUDY - ZOBACZ!

Wyniki:
Kategoria SKOK W DAL
Klasy I-III SP
Skok w dal- chłopcy

1 miejsce: Gracjan Pajor 8 stóp
2 miejsce: Bartosz Balcar, Jacek Milata, Wojciech Grelowski, Filip Wiśniewski 7 stóp
3 miejsce: Kacper Kołkiewicz, Stanisław Hernik, Kamil Michalik, Oliwier Malara, Szymon Sikora, Rafał Szarzec, Krystian Czerniewski, Mateusz Czudek 6 stóp

Skok w dal - dziewczęta
1 miejsce: Karolina Osowska, Marta Wiśniewska, Agnieszka Moskal 6 stóp
2 miejsce: Wiktoria Kałużna, Sylwia Serafin, Anna Grelowska 5 stóp
3 miejsce: Zofia Mrowiec 4 stopy

Klasy IV-VI
Skok w dal - chłopcy
1 miejsce: Dominik Legierski 10 stóp
2 miejsce: Michał Grzybek 9 stóp
3 miejsce: Tomasz Brychcy 8 stóp

Skok w dal - dziewczęta
1 miejsce: Wiktoria Stokłosa 7 stóp
2 miejsce: Justyna Michałek 6 stóp

I-III Gim
Skok w dal - chłopcy
1 miejsce: Kamil Szczelina, Patryk Roos, Mateusz Stryganek 8 stóp
2 miejsce: Sebastian Banot, Machej Marcin 7 stóp
3 miejsce: Krystian Ioannidis 6 stóp

Skok w dal - dziewczęta
1 miejsce: Karolina Sobala, Patrycja Łabudek 8 stóp
2 miejsce: Marta Marko, Marta Łagoda, Gabriela Żerdka Edyta Sajdok 7 stóp
3 miejsce: Jolanta Domagała 5 stóp

Kategoria SKIP A
Klasy I-III SP
Skip A - chłopcy
1 miejsce: Havier Kwiecień 29
2 miejsce: Gracjan Pajor 28
3 miejsce: Kamil Michalik 26

Skip A - dziewczęta
1 miejsce: Nadia Bierska 29
2 miejsce: Emilia Sznurskowska , Anna Grelowska 28
3 miejsce: Zofia Bujok 27

Klasy IV-VI
Skip A - chłopcy
1 miejsce: Kacper Gębusia 72Nie do pobicia!
2 miejsce: Michał Grzybek 59
3 miejsce: Mikołaj Kempny

Skip A - dziewczęta
1 miejsce: Justyna Michałek 45
2 miejsce: Wiktoria Stokłosa 42
3 miejsce: Justyna Król 40

Klasy I-III Gim
Skip A
1 miejsce: Marta Łagoda 40
2 miejsce: Marcin Machej , Edyta Sajdok 38
3 miejsce: Karolina Sobala 37

GRATULUJEMY!4 marca 2014 roku, we wtorek w godzinach popołudniowych, został zorganizowany wyjazd na krytą pływalnię AQUARION do Żor. Uczniowie naszej szkoły, podczas pobytu na basenie, doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz korzystali z wielu wodnych atrakcji. Czas spędzony na basenie minął aktywnie i w miłej atmosferze.Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej strony internetowej AQUARION
AQUARIONW związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim programie Szkoła w ruchu zainicjowaliśmy akcję PRZERWA bez NUDY. W piątek 28 lutego na przerwach odbyły się zmagania w przeciąganiu liny.
Zobacz relację filmową:
Przeciąganie liny kl.1-3

Przeciąganie liny kl.4-6

Przeciąganie liny kl. Gim.

21 lutego w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej w Dwa Ognie. Każda klasa wystawiła swoją reprezentację: 5 chłopców i 5 dziewczynek + "matka". Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a czas gry wynosił 10 minut. Zawody przebiegły w niezwykłej atmosferze. Uczniowie pokazali zaangażowanie oraz zdrową rywalizację. Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Turniej w Dwa ognie Kl. I-III - ZOBACZ!

Turniej w Dwa ognie Kl. IV-VI - ZOBACZ!
19 lutego br. w naszej szkole w trakcie trwania przerw przeprowadzono Turniej Kręcenia Hula-Hop na czas i Turniej Wykonywania Pompek. Było dużo śmiechu oraz pozytywnej zabawy.

PRZERWA bez NUDY - ZOBACZ!


Wyniki konkursu:
Kategoria wiekowa I-III SP
Dziewczęta Hula-Hop
1 miejsce: Wiktoria Kałużna klasa III
2 miejsce: Paulina Banot klasa III
3 miejsce: Julia Hernik klasa I

Chłopcy pompki
1 miejsce: Jacek Milata klasa III
2 miejsce: Stanisław Hernik klasa II
3 miejsce: Bartosz Balcar klasa III

Kategoria wiekowa IV-VI SP
Dziewczęta Hula-Hop
1 miejsce: Wiktoria Stokłosa klasa V
2 miejsce: Justyna Michałek klasa V
3 miejsce: Justyna Król klasa V

Chłopcy pompki
1 miejsce: Tomasz Brychcy klasa IV
2 miejsce: Dominik Legierski klasa VI
3 miejsce: Michał Głupczyk klasa IV

Kategoria wiekowa I-III gimnazjum
Dziewczęta Hula-Hop
1 miejsce: Jolanta Domagała klasa II
2 miejsce: Dominika Balcar klasa II
3 miejsce: Katarzyna Kałuża klasa III

Chłopcy pompki
1 miejsce: Remigiusz Ratajczyk klasa II
2 miejsce: Mateusz Stryganek klasa III
3 miejsce: Michał Kubicki klasa II

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez niezawodną Radę Rodziców. Gratulujemy.W naszej szkole na korytarzu ustawiony jest stół do tenisa stołowego, z którego uczniowie mogą korzystać podczas przerw szkolnych. Ustalony został wcześniej harmonogram korzystania ze stołu. Uczniowie aktywnie spędzają czas wolny a przy okazji doskonalą swoje umiejętności gry w tenisa stołowego.


13 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na kryte lodowisko do Pawłowic.
Pozytywnych emocji było co nie miara. Uczniowie szlifowali swoje umiejętności jazdy na łyżwach.

Zobacz film z lodowiska
W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim programie "Szkoła w ruchu" zainicjowaliśmy akcję PRZERWA BEZ NUDY. Dlatego, raz w tygodniu, odbywać się będą zajęcia sportowo-ruchowe, które mają za zadanie, zwiększyć zainteresowanie sportem wśród uczniów. Przed zajęciami, losowane będą inne zestawy ćwiczeń, które będą obowiązywać w danym dniu na każdej lekcji. Uczennice własnoręcznie przygotowały tablicę informacyjną o ćwiczeniach śródlekcyjnych oraz puszkę do losowania.


12 lutego br. na przerwach ,odbył się Szkolny Turniej Skoku przez Skakankę. Na korytarzu były wyznaczone specjalne stanowiska, technika skakania była dowolna tj. "rowerek", "żabka" lub jednonóż itp., a uczniowie skakali na skakance do pierwszego skucia.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa I-III SP

Dziewczęta:
1 miejsce: Wiktoria Kałużna klasa III 49
2 miejsce: Anna Grelowska klasa II 33
3 miejsce : Karolina Osowska Klasa III 30

Chłopcy:
1 miejsce: Szymon Salamon klasa II 10
2 miejsce: Bartosz Balcar klasa III 9
3 miejsce : Michał Zamojski klasa III 8

Kategoria wiekowa IV-VI SP

Dziewczęta:
1 miejsce: Wiktoria Kula Klasa VI 133
2 miejsce: Wiktoria Stokłosa klasa V 83
3 miejsce: Justyna Michałek klasa V 69

Chłopcy:
1 miejsce: Olaf Duda 56
2 miejsce: Piotr Solarczyk 22
3 miejsce: Tomasz Brychcy i Szymon Brychcy 11

Kategoria wiekowa I-III gimnazjum

Dziewczęta:
1 miejsce: Karolina Domagała klasa III 159
2 miejsce: Klaudia Szczelina klasa II 132
3 miejsce : Aneta Gabryś klasa II 120

Chłopcy:
1 miejsce: Michał Kubicki klasa II 42
2 miejsce: Krystian Ioannidis klasa III 17
3 miejsce: Kamil Szczelina klasa III 12

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy "Mistrza Skakanki" i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

17 grudnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Pawłowic. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu "Szkoła w ruchu". W czasie pobytu na lodowisku uczniowie, doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie. Najmłodsi uczestnicy, uczyli się utrzymania równowagi i stawiania pierwszych kroków na lodzie. W wyśmienitych humorach i z nowymi umiejętnościami uczniowie wrócili do swoich domów.


W tym roku szkolnym, w naszej szkole zapoczątkowaliśmy akcję pt. "SZKOLNE BIEGANIE". Trzy razy w tygodniu na sali gimnastycznej odbywa się poranny jogging. 30 minutowy bieg, później krótkie ćwiczenia rozciągające i uczniowie udają się pełni energii na zajęcia lekcyjne. Zapraszamy!!!
6 grudnia br. z okazji mikołajek w naszej szkole odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne pod hasłem: Św. Mikołaj na sportowo w ramach akcji Szkoła w Ruchu.
W świątecznym wydaniu zawodów, uczestniczyli uczniowie klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Kibicowali również obecni rodzice.
W tym dniu, każdy uczeń był przebrany w mikołajkowy strój sportowy, dominował kolor biało-czerwony oraz czapki mikołajowe. Uczniowie wraz wychowawczyniami stanęli na wysokości zadania i przygotowali również kolorowe transparenty i sportowe okrzyki do kibicowania.

Zobacz film - klasy I-III

Zobacz film - klasy IV-VI
Po oficjalnym rozpoczęciu, uczniowie przystąpili do zmagań ruchowych o tematyce świąteczno-zimowej Odbyły się następujące konkurencje: "Toczenie śnieżnych kul", "Bieg z łańcuchem", "Wyścig z zimowym ubraniem", "Wyścig z workiem prezentów", "Bieg niedźwiadka", "Zimowy unihokej", "Strojenie choinki" , "Bieg z układaniem puzzli" itp...
W czasie trwania zawodów przybył do naszych uczniów św. Mikołaj, przybył, aż z odległej Laponii, aby podziwiać sportowe umiejętności prucheńskich dzieci.
Po zmaganiach sportowych Mikołaj wręczył każdemu uczniowi prezent , a Pan Dyrektor oficjalnie ogłosił wyniki zawodów i wręczył każdej klasie pamiątkowy dyplom. Na zakończenie, uczniowie zaśpiewali dla nas i Mikołaja piosenki, które przygotowali specjalnie na tą okazję.

Wyniki zawodów , wśród klas I-III szkoły podstawowej:

1 miejsce : klasa II
2 miejsce : klasa III
3 miejsce : klasa I

Klasy IV-VI szkoły podstawowej :

1 miejsce: klasa IV
2 miejsce: klasa VI
3 miejsce: klasa V7 grudnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie sportowo-rekreacyjnej pod hasłem: Aktywność ruchowa jest biologiczną potrzebą człowieka. W czasie zawodów rozegrano turnieje w piłkę nożną, siatkową, hokeja halowego, dwa ognie, rywalizowano na torach przeszkód i w przeciąganiu liny.


Wyniki:

Turniej piłki nożnej - klasy IV-VI

I m SP Zabłocie
II m SP Drogomyśl
III m SP Pruchna: Arkadiusz Milata, Bartosz Szołtys, Dominik Legierski, Tomasz Brychcy, Przemysław Parchański, Piotr Grzybek
IV m SP Strumień

Turniej hokeja halowego - klasa IV - VI

I m SP Drogomyśl
II m SP Zabłocie
III m SP Pruchna: Justyna Michałek, Wiktoria Stokłosa, Kamila Habarta, Weronika Chodara,
IV m SP Strumień

Wyścigi rzędów na wesoło - klasy I-III

I m SP Pruchna: Emilia Sznurkowska, Sylwia Ihas, Stanisław Hernik, Oliwier Fober, Jacek Milata, Gracjan Pajor, Wiktoria Kałużna, Kacper Wojnar, Filip Wiśniewski, Zofia Mrowiec, Karolina Worek, Hanna Golasowska
II m SP Bąków
III m SP Drogomyśl
IV m SP Zabłocie
V m SP Strumień

Przeciąganie liny - klasy I- III

I m SP Pruchna
II m SP Bąków
III m SP Drogomyśl
IV m SP Zabłocie
V m SP Strumień

Dwa ognie - klasy I-III

I m SP Bąków
II m SP Zabłocie
III m SP Drogomyśl
IV m SP Pruchna
V m SP Strumień

Turniej siatkówki - gimnazja chłopcy

I miejsce Gimnazjum Pruchna : Dawid Mencner, Daniel Mencner, Patryk Roos, Kamil Szczelina, Mateusz Stryganek, Filip Orszula,
II miejsce Gimnazjum Strumień
III miejsce Gimnazjum Drogomyśl

Turniej siatkówki - gimnazja dziewczęta

Gimnazjum Drogomyśl - 3 pkt
Gimnazjum Strumień - 3 pkt
Gimnazjum Pruchna - 3 pkt. Klaudia Kałużna, Gabriela Żerdka, Katarzyna Kałauża, Martyna Habarta, Karolina Kobiela, Karolina Sobala, Sylwia Bienias

Dla szkół zakupiono nagrody w postaci sprzętu sportowego a dla uczestników zawodów zabawki i słodycze.


wykonanie: wchybiorz@gmail.com  |   Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Fotobudka na wesela  |  Strona główna  |  Galeria  |  Mapa strony  |  Kontakt