Zespół Szkół w Pruchnej
Strona główna  | 1%  |  Dokumenty  |  Patron szkoły  |  Projekt partnerski  |  Przedszkole  |  Sport  |  WOŚP  |  Galeria  |  Kontakt
Gimnazjum w Pruchnej, Szkoła Podstawowa im. Emilii Michalskiej w Pruchnej


Rekrutacja do Przedszkola w Pruchnej.

Rekrutacja dzieci do Przedszkola w Pruchnej na rok szkolny 2018/19 rozpocznie się od 12 lutego 2018r.
W rekrutacji będą brały udział dzieci nieuczęszczające jeszcze do przedszkola.

Termin składania wniosków do 16 lutego 2018r.

Uwaga!
Dzieci uczęszczające w obecnym roku szkolnym do Przedszkola w Pruchnej przyjmowane będą na podstawie deklaracji złożonej przez rodzica.
Termin złożenia deklaracji - do 16 lutego 2018r.

Wnioski i deklaracje dostępne w kancelarii przedszkola.


27 września odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia części artystycznej przygotowanej przez każdą z grup.
Programy artystyczne były wesołe, piękne oraz wzruszające. Po części artystycznej dzieci zostały pasowane na Maluszka, Średniaka oraz Starszaka składając jednocześnie Przysięgę Przedszkolaka.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz róg obfitości. Przysięgę również złożyli rodzice, obiecując współpracę z przedszkolem w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów wychowawczo-dydaktycznych. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach muzyczno-ruchowych oraz mogły skorzystać z innych atrakcji.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
ŚNIADANIE DAJE MOC


W dniu 08.11.2016 grupa "starszaków" wraz ze swoimi Rodzicami wzięła udział we wspólnym śniadaniu w ramach Ogólnopolskiej Akcji: "ŚNIADANIE DAJE MOC". Akcja ta ma na celu propagowanie zdrowego żywienia, stylu życia i zwrócenie uwagi na istotę spożywania śniadania, jako najważniejszego posiłku dnia. Po posiłku odbyły się zajęcia otwarte, na których dzieci wraz ze swoimi bliskimi uczestniczyły w ćwiczeniach i zabawach przygotowujących do rozpoczęcia wkrótce nauki w szkole podstawowej. Atmosfera była sympatyczna, humory wszystkim dopisywały. Dzieci wraz z wychowawcą dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania. Najmłodszym bardzo się podobało.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
Ruszaj się z Disney Junior

W październiku grupa "starszaków" wzięła udział w akcji "Ruszaj się z Disney Junior", organizowanym przez Disney Junior oraz Akademię Zdrowego Przedszkolaka. Akcja, w swoim głównym założeniu, ma na celu upowszechnienie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Ambasadorką akcji jest m.in. Małgorzata Glinka. Ich wkładem w tej akcji był udział w zajęciach ruchowo-tanecznych oraz plastyczno-twórczych.
Pierwszą część przygotowała i poprowadziła p. Gabriela Stuchlik. Natomiast drugą p. Barbara Świnczyk. Zajęcia wzbudziły wśród przedszkolaków radość, energię do dalszego działania i uśmiech na twarzy ze wspólnie aktywnie spędzonego czasu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Naukowy zawrót głowy - wyjazd na Wystawę Interaktywną


Nasze przedszkolaki - średniaki i starszaki odwiedziły park edukacyjny "Eugeniusz - Centrum Nauki i Zabawy" w Bielsku-Białej.

Celem podróży, była pełna naukowych eksponatów wystawa interaktywna. Dzieci poprzez zabawę mogły zanurzyć się w świat nauki, tak by w sposób przystępny poznać mechanizmy funkcjonowania i działania różnych przedmiotów czy zjawisk. Wystawa podzielona na kilka stref takich jak: Świat iluzji, Eko-dom, Oddech kosmosu, Tajniki fizyki i wiele innych pozwoliła na dokładne zbadanie znajdujących się tam eksponatów oraz samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczanie.

Każde stanowisko przygotowane z myślą o dziecku, stawało się dla naszych małych odkrywców celem badawczym. Szczególne zaciekawienie wzbudziły u przedszkolaków punkty takie jak: prosta animacja filmowa, mam tylko głowę, wielki kalejdoskop, rower elektrownia, cylinder dmuchawa - lewitująca piłka, włosy stają dęba, opiłki żelaza, labirynt magnetyczny, głośnik - czy można zobaczyć dźwięk i wiele, wiele innych. Na dzieci czekała również specjalnie przygotowana strefa zabaw, wypełniona ciekawymi, naukowymi zabawkami, z których maluchy mogły do woli korzystać.

Wycieczka obfitowała w bezcenne doświadczenia, a dzień spędzony w tym miejscu upłynął w miłej atmosferze wypełnionej ciekawością, nauką, twórczością i pasją szalonego naukowcy, badacza i odkrywcy jakim stał się każdy przedszkolak.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Dnia 3.12.2015 r. nasze przedszkolaki spotkały się z wyjątkowym gościem - Górnikiem Krzysztofem Woźny, który z zamiłowaniem i pasją opowiadał o swojej pracy, wzbogacając tym samym wiedzę dzieci, nie tylko o cenne informacje ale i zaskakujące ciekawostki dotyczące historii górnictwa, wydobycia węgla oraz jego zastosowania. W ramach podziękowania oraz zbliżającego się święta dzieci złożyły serdeczne życzenia odśpiewując głośne "Sto lat" dla naszego gościa i wszystkich górników.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
Policjanci i "Sznupek"

Naszych przedszkolaków odwiedzili policjanci i piesek Sznupek. Goście spotkali się z każdą grupą wiekową chcąc przypomnieć dzieciom o zasadach ruchu drogowego. Odpowiadali również na pytania przedszkolaków, które wykazały się dużą wiedzą teoretyczną.
Spotkania upłynęły w milej i sympatycznej atmosferze.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkaniaZapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania przedszkolaków z ratownikami medycznymi
Święto drzewa

Stało się już tradycją, że w naszym przedszkolu w Pruchnej co roku obchodzone jest "Święto drzewa".
Tegoroczna uroczystość przypadła na dzień 12.10.2015 i przebiegała pod hasłem CZYTAMY DZREWOM.

Z okazji wymienionego święta przedszkolaki mogły spotkać się z wyjątkowym gościem - leśniczym Dariuszem Piechaczkiem, który z zamiłowaniem i pasją opowiadał o swojej pracy. W dyskretny i przystępny sposób przekazywał najmłodszym miłośnikom przyrody informacje o drzewach, ich rodzajach, a także istocie dbania środowisko naturalne. Spotkanie wzbudziło w przedszkolakach wiele pozytywnych emocji tym bardziej, że w ramach uroczystości nastąpiło rozwiązanie wewnątrz - przedszkolnego konkursu na 'Moje ukochane drzewo".
Wcześniej przygotowane przez dzieci pace oceniał swoim bystrym okiem sam gość - Pan Dariusz. Główną nagrodę zdobył Ksawery Szczypka, żadna praca jednak nie obyła się bez wyróżnienia, w ramach którego, każde dziecko otrzymało sadzonkę drzewka.

Wizytę zakończyła seria występów dzieci, które w ramach podziękowania za spotkanie i poświęcony czas śpiewały dla Pana leśniczego piosenki i recytowały wiersze.

Miłą atmosferę dotyczącą obchodzonego święta dzieci kontynuowały już w salach, gdzie wraz z wychowawcami, idąc za myślą przewodnią obranego hasła czytały dedykowane drzewom wybrane wiersze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z leśniczymPrzedszkolaki sprzątają świat

Nasze przedszkolaki - maluszki, średniaki, starszaki włączyły się aktywnie w akcję "Sprzątania świata-2015". Średniaki i starszaki w ochronnych rękawiczkach wysprzątały okolice przedszkola oraz Gminnego Centrum Integracji Wsi, natomiast maluszki zadbały o porządek w okolicach szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII"GUCIO zaczarowany"

23.09.2015 r. wszystkie grupy przedszkolaków oraz klasy 1-3 z Zespołu Szkół w Pruchnej spotkały się w sali widowiskowej znajdującej się w Gminnym Centrum Integracji Wsi, aby obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt.: "Gucio Zaczarowany" na podstawie powieści Zofii Urbanowskiej.

Głównym motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia - ale mamy też obowiązki. Po przedstawieniu odbyła się rozmowa aktorów z dziećmi na temat postępowania głównego bohatera, ocena jego zachowania.Piękne dekoracje, profesjonalna oprawa muzyczna, wartka akcja i dialogi pełne humoru stworzyły ciekawe przedstawienie, które najmłodszym widzom bardzo się podobało.


W dniu 18 września przedszkolaki miały wiele powodów do radości, bowiem odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym oraz wspólnie z rodzicami i przybyłymi gośćmi świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Nasze przedszkolaki - maluszki, średniaki i starszaki przygotowały program artystyczny wyrażając podziękowania oraz radość z okazji otwarcia placu zabaw.Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała pani Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Sołtys Pruchnej Oton Czakon, przedstawicielka Rady Rodziców oraz nasz Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Mendrok zapraszając jednocześnie dzieci do wspanialej zabawy Serdecznie dziękujemy wszystkim, który przyczynili się do modernizacji naszego ogrodu przedszkolnego.A oto zdjęcia jak powstawał plac zabaw. Panowie z Rady Rodziców usypują teren obok nowych urządzeń na placu.
W dniu 04.05.2015 z okazji święta Strażaka OSP Pruchna zaprosiła przedszkolaki z Pruchnej do Strażnicy, aby uczcić swoje święto. Strażacy przeprowadzili pogadankę n/t pracy strażaków, pokaz sprzętu strażackiego, pokaz udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy, pokaz rozwijania węża i lania wody, prezentację wozów strażackich. Dzieci w podziękowaniu za zaproszenie i z okazji Dnia Strażaka złożyły życzenia, wręczyły kwiaty i recytowały wiersz "Straż pożarna" Czesława Janczarskiego.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


26. 03. 2015r. starszaki wzięły udział w Piątej Edycji Gminnego Konkursu Wiedzy pt. ''Zdrowo żyjemy'' pod patronatem Pani Burmistrz Annny Grygierek organizowanym przez Przedszkole w Strumieniu. W konkursie wzięło udział sześć zespołów dziesięcioosobowych z przedszkoli ze Strumienia, Zbytkowa, Zabłocia, Drogomyśla oraz z naszej placówki.

Przedszkolaki rozwiązywały różne zadania konkursowe m. in. musiały zaprezentować piosenkę o tematyce zdrowotnej oraz taniec, rysowały owoce i warzywa na literkę "b", "k", "p", układały puzzle, tworzyły Drzewo Zdrowia, rozpoznawały owoce za pomocą zmysłu smaku.

Nasze starszaki zaprezentowały wesołą piosenkę "Pij mleko" oraz country polkę.

Dzieci zdobywały punkty w postaci owoców, które przyznawała komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Urszula Szuścik (Pracownik UŚ w Cieszynie), Barbara Kłosowska (Starostwo Powiatowe), Irena Piekar i Tomasz Pniok (Sanepid Cieszyn), Joanna Włoch (Dyrektor Obsługi Szkół w Strumieniu), Danuta Sikora (Urząd Miejski w Strumieniu).

W związku z Gminnym Konkursem Wiedzy ''Zdrowo żyjemy'' zorganizowano również konkurs plastyczny pod hasłem ''Zdrowo, pysznie, apetycznie'' , w którym nasze przedszkolaki wzięły czynny udział.

Kajetan Pilch zajął 1 miejsce w kategorii 5-latków, natomiast Bartosz Szydłowski zdobył wyróżnianie w kategorii 6-latków. Gratulujemy!Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii 2Trzecie miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM


MOJA ŚWIĄTECZNA CHOINKA


W naszym przedszkolu w Pruchnej został ogłoszony konkurs pt.: "Moja świąteczna choinka". Do udziału w zabawie mogły zgłaszać się wszystkie rodziny wraz ze swoimi pociechami. Zadaniem uczestników było wspólne wykonanie "świątecznego drzewka".
Technika wykonania prac zależała tylko i wyłącznie od wyobraźni i pomysłowości rodziców z dziećmi. Choinki, mogły więc przybierać różne formy, od płaskich po przestrzenne.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i szybkim odzewem ze strony kochanych rodziców i ich pociech. W krótkim czasie po jego ogłoszeniu w naszej placówce zaczęły pojawiać się pierwsze prace.
W przedszkolu znalazło się aż 38 konkursowych "świątecznych choinek" stworzonych przez rodziców z dziećmi w wieku od 3-6 lat.

17 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie ogłoszonego konkursu. Jury w składzie: prof. US Urszula Szuścik, Teresa Pryczek, Maria Michalczyk oraz w-ce dyr. Sonia Krzempek - organizator konkursu, miały trudne zadanie wybrania tych najpiękniejszych prac. Każda przyniesiona "choinka" tętniła życiem, barwą, emanowała miłością i pomysłowością, jaką trzeba było włożyć w jej zrobienie, tym trudniejszy okazał się wybór tylko jednej zwyciężczyni. Ostateczny werdykt jury wyłonił 9 pierwszych miejsc, 3 drugie i 3 trzecie miejsca, pozostałe 23 prace uzyskały tytuł wyróżnienia - żadna z przyniesionych "świątecznych choinek" nie obyła się bez uzyskania nagrody.

W imieniu organizatorów konkursu oraz pracowników przedszkola dziękujemy za zaangażowanie oraz mamy nadzieję, że tak jak dla nas, tak i dla wszystkich uczestników konkursu była to wspaniała przygoda, którą w przyszłości chętnie razem powtórzymy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


ŚWIĘTO GÓRNIKÓW w PRZEDSZKOLU

4 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z PANEM GÓRNIKIEM. Zaproszonym gościem był pan Janusz Grygierek, który przybył do przedszkolaków w galowym mundurze oraz czako, czyli czapką z pióropuszem. Dzieci mogły pooglądać oraz poprzymierzać przyniesiony kask, maskę oraz rękawice robotnicze górników.Górnik opowiedział dzieciom jak kiedyś pracowało się w kopalni i jak obecnie wygląda praca górnika. Przekazał wiele ciekawostek związanych z kopalnią węgla kamiennego. Przedszkolaki poznały także historię patronki górników - Świętej Barbary oraz dowiedziały się, jakie korzyści mamy dzięki wydobyciu węgla.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki rozwiązywały quiz oraz w podziękowaniu zaśpiewały Panu górnikowi 100 lat. Wręczyły również upominki oraz wspólnie przemaszerowały w rytm podkładu muzycznego Orkiestry Górniczej.Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.


NAGRODA W KONKURSIE KATECHETYCZNYM DLA NASZEJ PANI KATECHETKI IRENY KUBALI!

Pani katechetka Irena Kubala wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla katechetów pt. "Katecheza z pomysłem". Zadaniem było napisanie autorskiego scenariusza katechezy z wykorzystaniem metod aktywizujących i pomysłu na zrealizowanie danego tematu w połączeniu z nowoczesnymi środkami dydaktycznymi. Dodatkowo pani katechetka prowadziła według tego scenariusza zajęcia otwarte dla katechetów powiatu cieszyńskiego w Zebrzydowicach.

W konkursie nagrodzono 12 katechetów z całej Polski. Wśród nich znalazła się również pani Irena Kubala - serdecznie gratulujemy!!! Nagrodą w tym konkursie była trzynastotomowa encyklopedia "Święci na każdy dzień" oraz książka "Modlitewnik rodzinny na cały rok".

Przegląd o tematyce zdrowotnej PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA

24 października w naszym przedszkolu odbył się PRZEGLĄD GRUP PRZEDSZKOLNYCH O TEMATYCE ZDROWOTNEJ. Celem spotkania było uhonorowanie znaczenia własnego zdrowia oraz innych jako wartości bezcennej, przedstawienie propozycji zdrowego odżywiania na co dzień, kształtowania nawyku dbania o czystość i higienę.
W przeglądzie wzięły udział 3 grupy z przedszkoli gminy Strumień. Publiczne Przedszkole ze Strumienia, Zbytkowa oraz Pruchnej. Wszystkie grupy przygotowały hasło promujące zdrowie oraz zaprezentowały program artystyczny o tematyce prozdrowotnej, a także przygotowały pokazowy taniec.

Na scenie było bardzo smacznie, zdrowo i kolorowo, a także zapanowała czystość. Przybył Jaś i Małgosia, wysportowana czarownica, smaczne owoce i warzywa, Maja i Gucio, których z czystości wszyscy znali, nie zabrakło też brudasów i mydła. Śpiewały i recytowały też wesołe szczoteczki, zębusie oraz tańczące warzywa.
Burmistrz Strumienia Anna Grygierek nagrodziła uczestników przeglądu dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Na wszystkich czekał również zdrowy i smaczny poczęstunek.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERIIRekord Guinnessa pobity
Przedszkolaki z Pruchnej pobijają Rekord Guinnessa - ZOBACZ PREZENTACJĘ!

UWAGA do 28.10.2014r. można brać udział w głosowaniu internetowym.
Przekierowanie na stronę z głosowaniem.


W dniu 30. 09. w całej Polsce punktualnie o godzinie 12.00 przedszkolaki w ramach akcji Akademii Aquafresh rozpoczęły próbę pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób jednocześnie myjących zęby.

W akcji wzięły też udział nasze przedszkolaki. W samo południe maluszki, średniaki oraz starszaki przez 2 minuty szczotkowały zęby. W całej Polsce udział w próbie pobicia rekordu udział wzięło około 4000 przedszkoli.

Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh, a patronem telewizja dziecięca Polsat JimJam. Ostatnimi rekordzistami - w 2007 roku - były dzieci z Indii, ponad 177000.

Polskie przedszkolaki ten rekord pobiły bez problemu. Zatem nowy rekord został pobity przez 257500 szczotkujących przedszkolaków z całego kraju.

Każdy uczestnik akcji otrzymał certyfikat świadczącym o tym, że udało mu się pobić rekord Guinnesa.

Gratulujemy:)

Zapraszamy do obejrzenia WSZYSTKICH zdjęć w GALERIISPOTKANIE Z Andrzejem Grabowskim

Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w październiku w GCIW odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Andrzejem M. Grabowskim, autorem wielu książek, programów telewizyjnych, piosenek oraz współzałożycielem dziecięcego zespołu Fasolki. Znany Pan TIK TAK oraz Profesor Ciekawski przywiózł ze sobą Kulfona, kota Budzika oraz walizkę pełną skarbów, książek i piosenek.

Dzieci starsze mogły sprawdzić się jako aktorzy użyczając głosu Potworowi Bezkajku i Szefuńciowi w wymyślonym przez siebie dialogu. Celem spotkania było również propagowanie czytelnictwa u najmłodszych. Było bardzo ciekawie i wesoło.
UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA23.09.2014r. w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, które uczęszczają od września do przedszkola.

Podczas uroczystości dzieci z grupy maluszków, średniaków oraz starszaków zaprezentowały przygotowany program artystyczny - dzieci tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki.

Po zakończonej części artystycznej dyrektor Zespołu Szkół pan Mariusz Mendrok wraz z panią wicedyrektor Sonią Krzempek dokonali uroczystego pasowania. Następnie wszystkie dzieci otrzymały okazjonalne dyplomy oraz słodki Róg obfitości.

Zapraszamy do obejrzenia WSZYSTKICH zdjęć z PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


28 maja ukazało się specjalne wydanie Dziennika Zachodniego PRZEDSZKOLAKI 2014. Oprócz grupowych zdjęć grupy średniej i najmłodszej, dzieci z naszego przedszkola znalazły się również na okładce. Zachęcamy do zakupu tego numeru DZIENNIKA ZACHODNIEGO.


21 marca "przyszła" do nas wiosna, a my wyszliśmy jej naprzeciw. Dzieci z Przedszkola w Pruchnej dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny - szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek.
Gdy nadszedł ten długo oczekiwany moment, przedszkolaki ubrane na zielono, z motylkami, kwiatkami i koniczynami oraz ze świetnym humorem wyruszyły korowodem po okolicach Pruchnej. Zimę przeganiały wesołymi piosenkami oraz wierszami związanymi z przyjściem wiosny. Na koniec "spaliliśmy" MARZANNĘ w ogródku przedszkolnym.
Mamy nadzieję, że zima prędko do nas nie wróci!Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z POWITANIA WIOSNY


W średniaki wybrały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Pruchnej. Celem wyjścia było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem poznawały bogactwo biblioteki oraz słuchały ciekawych informacji przekazywanych przez bibliotekarkę - Panią Agnieszkę. Z wielką przyjemnością słuchały również bajki pt. "Przygody Franklina" przeczytanej przez nią. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę z bohaterem wysłuchanej bajki oraz zakładki do książki. W ramach podziękowania dzieci wręczyły pani Agnieszce własnoręcznie zrobione upominki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki zadowolony i uśmiechnięty.

Przedszkolaki na spacerze - ZOBACZ!Bal w Przedszkolu

W Przedszkolu w Pruchnej odbył się Bal Karnawałowy. Od samego rana zamiast przedszkolaków do przedszkola przychodziły księżniczki, w towarzystwie piratów, czarownic, wróżek, kowbojów i innych postaci bajkowych. Nie zabrakło oczywiście super bohaterów: supermanów, spidermanów, batmanów, policjantów. Wspólnie z dziećmi przebrały się również Panie wychowawczynie. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce - przy rytmach wesołej, skocznej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Oczywiście znalazł się czas na słodki poczęstunek oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Przebierańcy świetnie się bawili, a skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Ten niezwykły bal na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i pań z przedszkola.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!Uwaga! Przedszkole w Pruchnej poszukuje osoby chętnej do odbycia praktyki studenckiej lub wolontariatu.
Tel. Kontaktowy: 723306336
Andrzejki w przedszkolu - galeria zdjęć
Zobacz obchody Dnia Pluszowego Misia
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki przedszkolaków do Muzeum DrukarstwaWizyta w Izbie Regionalnej.

8 listopada grupa 5 i 6-cio latków spotkała się z Panią Henryką Brańczyk w Izbie regionalnej w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.
Prezes Stowarzyszenia przybliżyła dzieciom dzieje Pruchnej, osobę patronki szkoły Emilię Michalską oraz pamiątki zgromadzone w Izbie.Konkurs plastyczny Bukiet Pani Jesieni

Grupa 5-6 latków uczestniczyła w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego Bukiet Pani Jesieni. Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole nr 23 Stokrotka w Koszalinie. Tatiana Pająk z naszego przedszkola zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Przegląd grup przedszkolnych PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA.

Przegląd grup przedszkolnych o tematyce zdrowotnej pt. Przedszkolak pełen zdrowia odbył się w dniu 26.11.2013 w Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

W przeglądzie wzięły udział cztery przedszkola Gminy Strumień: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bąkowie, Przedszkole w Strumieniu, Zespół Szkół Przedszkole w Pruchnej i Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie. Łącznie wzięło udział 90 dzieci oraz ich opiekunowie i zaproszeni goście.
Każda grupa miała za zadanie przygotować scenkę teatralną lub piosenkę nt zdrowia oraz dowolny taniec pokazowy. Za występ grupy zostały nagrodzone jednakowymi nagrodami zajmując równorzędne miejsca. Przegląd nie miał rangi konkursu, lecz dobrej zabawy, z wyraźnym podkreśleniem znaczenia zdrowia.

Uhonorowania znaczenia własnego zdrowia i innych jako wartości bezcennej połączony z propozycjami zdrowego odżywiania na co dzień. Był również okazją do prezentacji swoich talentów i zaprezentowania ich w szerszym gronie.
Po występach poszczególnych grup wręczono upominki i dyplomy oraz zaproszono na poczęstunek i degustację zdrowych produktów: chipsów owocowych o smaku jabłka, truskawki, banana, soku naturalnego z jabłek i marchewki, bułeczki orkiszowe z masą serową o smaku żurawiny lub szczypiorku, owocowa sałatka z ananasa, kiwi, pomarańczy, do przegryzania koreczki owocowe i warzywne.

Impreza była świetną okazją do spotkania się grup przedszkolnych, wymiany swoich doświadczeń, podkreślenia, iż zdrowie jest bardzo ważnym czynnikiem w wychowywaniu dzieci w przedszkolach naszej gminy w każdym aspekcie: ruchowym, zdrowotnym, pokarmowym, psychicznym i higienicznym. Promocja zdrowia w przedszkolach jest realizowana i rozumiana w pełnym znaczeniu.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii!

Sprzątanie Świata

W akcję Sprzątania Świata pod hasłem Odkrywamy czystą Polskę włączyły się nasze przedszkolaki.
W piątek 20 września średniaki i starszaki zaopatrzone w rękawice ochronne i worki na śmieci sprzątały ulice Pruchnej, a także teren wokół swego przedszkola, szkoły, OSP oraz sklepów.

Pamiętajmy, również że jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może trochę pomóc środowisku!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Przedstawienia teatralne

W środę 25 września, grupy starsze wyjechały na musical do cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza. Musical pt. "Ja też wierzę we wróżki" odbył się na kanwie powieści Jamesa Matthew Barrie'go "Przygody Piotrusia Pana". Spektakl był połączeniem musicalu, teatru tańca i wielu innych teatralnych konwencji. Przedszkolakom bardzo spodobały się perypetie Piotrusia Pana, gdyż z wielkim zainteresowaniem oglądały to, co dzieje się na scenie oraz długo jeszcze po jego zakończeniu, przeżywały przedstawienie.

W poniedziałek 30 września, wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do Gminnego Centrum Integracji Wsi Pruchna. Tam, czekała na nich nie lada niespodzianka! Specjalnie do naszych dzieci, przyjechał teatrzyk z Czech. Mali widzowie, z wielką radością oglądali to, co przygotowali dla nich aktorzy. Można było obejrzeć przygody Pinokia oraz aktywnie włączać się w spektakl. Po przedstawieniu, przedszkolaki podziękowały za wizytę oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wrześniowych spektakli teatralnych

Organizacja przedszkola 2013/14


Dyrektor: mgr Mariusz Mendrok
Wicedyrektor: mgr Sonia Krzempek

Grupa 5,6-latków
wychowawca: mgr Magdalena Mielczarek
logopeda: mgr Katarzyna Sztychna
j. angielski: mgr Sylwia Kajstura
rel. katolicka: mgr Irena Kubala
rel. ewangelicka: mgr Ewa Raszka
rytmika: mgr Magdalena Mielczarek

Grupa 5 i 4-latków
wychowawca: Natalia Kuś
logopeda: mgr Katarzyna Sztychna
j. angielski: mgr Barbara Brachaczek
rel. katolicka: mgr Irena Kubala
rel. ewangelicka: mgr Ewa Raszka
rytmika: Natalia Kuś

Grupa 3,4-latków
wychowawca: mgr Barbara Świnczyk
j. angielski: mgr Danuta Tolasz
rytmika: mgr Barbara Świnczyk

nauczyciele w grupach:
mgr Beata Kisiała-Buzek
mgr Sabina Wacławik


Konkursie plastyczny Kim będę w przyszłości ?

Grupa dzieci 5-6-letnich uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. Kim będę w przyszłości ? organizowanym w Przedszkolu w Białej Piskiej. III miejsce zdobyła Karolina Worek. Dzieci przygotowała pani Sonia Krzempek.
Gratulujemy!
Spotkanie z iluzjonistą

W środę 29 maja 2013 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci miały możliwość oglądania sztuczek magicznych wykonywanych przez iluzjonistę Mario.

Magik w niezwykły sposób wprowadził dzieci w świat iluzji. Przedstawił wiele ciekawych sztuczek karcianych, zabawy z kapeluszem, latający stół, magiczne sznurki. itp.

Atrakcji i czarów było co nie miara, a do tego magik Mario zarażał wszystkich uczestników swoim wspaniałym poczuciem humoru. Dzieci również czynnie uczestniczyły w zabawie, czarując i bawiąc się przy tym wspaniale!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!Wyjazd do Figlo-Parku

We wtorek, 14.05.2013r., przedszkolaki spędziły beztroskie chwile w sali zabaw w Bielsku-Białej, czyli w Figlo-Parku! To całoroczny plac zabaw w naszym regionie oraz jeden z największych obiektów tego typu w Polsce, dlatego dzieci z radością bawiły się na wszystkich atrakcjach obiektu, krzykom i śmiechom nie było końca!

Dzieci miały do dyspozycji: mosty wietnamskie, drabinki linowe, kładki, zjeżdżalnie, labirynt, pochylnię wspinaczkową, suchy basen wypełniony piłeczkami, flippery, air-hockey, piłkarzyki oraz wiele innych zabaw. Wszyscy wracali zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!
Przegląd Recytatorskim Ziemia - nasz dom

Przedszkolaki z grupy średniej wzięły udział w corocznym Gminno-Miejskim Przeglądzie Recytatorskim o tematyce ekologicznej, pt.: Ziemia - nasz dom, który odbył się w Zbytkowie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z pobliskich przedszkoli. Pięknie odegrane role, pomysłowe stroje czy też wspaniale deklamowane wiersze, zachwyciły wszystkich na widowni. W myśl ekologii - każdy artysta otrzymał drzewko do zasadzenia, ponadto pamiątkę jakim był dyplom oraz upominki dla przedszkola, w postaci książeczek.
Gratulujemy!
Konkurs Przyroda w oczach dziecka

Grupa 5,6-latków uczestniczyła w X Edycji Ogółnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. Przyroda w oczach dziecka zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku pod patronatem Nadleśnictwa Dojlidy i Prezydenta Miasta w Białymstoku. Nagrodę i dyplom zdobyła Nadia Bierska.
Dzieci przygotowywała Sonia Krzempek.
Gratulujemy
Konkurs ZDROWO ŻYJEMY

Przedszkolaki z Pruchnej wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie w ramach X Edycji konkursu twórczości plastycznej "Świat w oczach najmłodszych" pt. "Zwierzęta, które znamy, lubimy i kochamy". Praca Marty Wiśniewskiej zakwalifikowała się na wystawę.
Gratulujemy
Konkurs ZDROWO ŻYJEMY

W dniu 16.04.2013r grupa dzieci 6-letnich (oddział w szkole) wzięła udział w III Gminnym Konkursie Wiedzy "Zdrowo żyjemy" pod patronatem Burmistrza Strumienia, Pani Anny Grygierek.

Celem konkursu było m.in. poszanowanie zdrowia własnego i innych jako najwyższej wartości, stwarzanie możliwości prezentowania nabytej wiedzy.

Dzieci zaprezentowały krótki układ taneczny, zaśpiewały piosenkę o tematyce zdrowotnej, przygotowały hasło propagujące zdrowy, aktywny styl życia oraz wykonały szereg zadań nawiązujących do tematyki zdrowotnej. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.
MY AKTYWNI - KREATYWNI

Przedszkole wzięło udział w Konkursie plastycznym organizowanym przez Dream Park Ochaby Park Rozrywki i Edukacji pt. MY AKTYWNI - KREATYWNI.
Jako nagrodę dzieci otrzymają darmowe wejście do Parku Rozrywki.

CERTYFIKAT programu PEWNIAK

Nauczyciele przedszkola brali udział w doskonaleniu zawodowym, związanym z realizacją projektu "Pewniak - pozytywna energia w nauczaniu i aktywnym kształceniu", podnosząc kompetencje zawodowe w ramach priorytetu IX, Działania 9.4 "Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty" programu operacyjnego "Kapitał ludzki". Program szkoleń obejmował konferencje metodyczne, szkolenia i warsztaty organizowane przez Ośrodek Metodyczny METIS z Katowic, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem działań projektodawców jest stworzenie w przedszkolu i szkole "pozytywnej energii w wychowaniu i nauczaniu", co ma sprawić, że dziecko będzie szczęśliwe, rodzic - zadowolony, a nauczyciel - usatysfakcjonowany rezultatami swojej pracy oraz bogatszy w nowe kompetencje.
Konkurs Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy

Dzieci najstarszej grupy 5-6 latków, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Ulubiona postać z utworów Jana Brzechwy", organizowanym przez przedszkole samorządowe nr 49 im. Jana Brzechwy w Białymstoku.
Dyplom i nagrodę książkową zdobyła Nadia Bierska.


Bal karnawałowy w Przedszkolu

7 lutego 2013 roku, do Przedszkola w Pruchnej, zawitało wiele ciekawych postaci. Przedszkolaki, wcielone w różne kolorowe role, radośnie żegnały karnawał na balu. Bal karnawałowy trwał cały dzień, a bawiły się na nim wróżki, księżniczki, batmany, spidermany, postacie z bajek, elfy, kowboje i wiele innych. Już od samego rana, dzieci przebrane w stroje, wkroczyły do udekorowanych sal balowych i tańczyły w takt wesołej muzyki disco. Nie zabrakło również ciekawych konkursów, oraz przerw w zabawie na pyszne słodkości. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, które specjalnie dla nas, zrobił pan fotograf. Dzieci wspaniale się bawiły i dobry humor ich nie opuszczał.Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii!


Dzień Babci i Dziadka

W piątek 25 stycznia bieżącego roku, w Gminnym Centrum Integracji Wsi, zgromadziło się wielu gości, cała sala "pękała w szwach", w oczekiwaniu na występy. To wszystko za sprawą naszych przedszkolaków, które jak co roku, wystawiły Jasełka oraz program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci długo przygotowywały się do występów, włożyły w to dużo serca i starań, dlatego tym bardziej było to dla nich duże przeżycie. Emocji również nie brakowało wśród zgromadzonych babć i dziadków, którzy z wypiekami na twarzy, oglądali swe wnuki. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale i świetnie wczuli w swoje role. Część jasełkowa obfitowała w wiele znanych kolęd, które dzieci pięknie zaśpiewały. Tańców i śpiewów nie zabrakło również w drugiej części artystycznej, po której wszystkie przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom, własnoręcznie przygotowane prezenty.


Jasełka "Nie płacz Jezu"

W niedzielę 27 stycznia 2013 w naszej miejscowości odbył się noworoczny koncert pod hasłem "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie", w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i odwagą sceniczną wystawiły swoje Jasełka pt. "Nie płacz Jezu". Po zakończonym koncercie wszyscy uczestnicy otrzymali rzęsiste brawa.


Otwarcie nowej sali dla przedszkolaków

Jeśli chcesz dotrzymać kroku dziecku, musisz przygotować się na dłuższą wędrówkę (...) Jeśli chcesz dotrzymać kroku dziecku, musisz podać mu rękę. - tymi słowami zwróciła się do przybyłych na uroczystości otwarcia oddziału przedszkolnego w budynku szkoły w dniu 18 grudnia 2012 roku pani wicedyrektor Sonia Krzempek.

Nie zabrakło przecięcia wstęgi, którego dokonały dzieci z Zespołu Szkół w Pruchnej oraz Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesława Greń. Zaproszonych gości uroczyście przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Pruchnej Mariusz Mendrok. Przybyli na uroczystość radni Anastazja Żur, Stanisław Świtała, Tadeusz Tolasz, sołtys Pruchnej Oton Czakon, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna Henryka Brańczyk, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Joanna Włoch, przedstawiciele rad rodziców oraz rodzice i opiekunowie.

Mariusz Mendrok podziękował Burmistrz Annie Grygierek oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie pomieszczeń dla trzeciego oddziału przedszkolnego. Powstały więc sala lekcyjna, szatnia i nowoczesne zaplecze sanitarne. Dzieci będą miały również możliwość korzystania ze stołówki szkolnej znajdującej się w świetlicy szkolnej. Pani wicedyrektor złożyła deklarację, iż stworzenie nowego oddziału wpłynie na poprawę warunków wychowania, nauki i zabawy, a nauczyciele zrobią wszystko, aby w nowych pomieszczeniach było zawsze bezpiecznie i radośnie, zaś atmosfera będzie sprzyjać twórczej i efektywnej zabawie, nauce oraz mądremu wychowaniu.

Nie zapomniano o samych przedszkolakach z którymi zaproszeni goscie spotkali się podczas programu artystycznego przygotowanego pod opieką wychowawczyń Cecylii Uchyły-Smyczek i Barbary Świnczyk. Dzieci złożyły gościom życzenia świąteczne, następnie wszyscy zwiedzili pomieszczenia oraz oglądali pamiątkową kronikę przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii!


Wyróżnienie w IX Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki, wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt."Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa" pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym.

Konkurs przewidywał udział prac plastycznych dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Jury nagradzając i wyróżniając prace brało pod uwagę: tematykę zgodną z założeniami konkursu, oryginalne podejście do tematu, wyrazistość treści, wybitne walory plastyczne, samodzielność wykonania prac oraz umiejętność posługiwania się wybraną techniką plastyczną. Komisja z satysfakcją stwierdziła duże zaangażowanie konkursem oraz wysoki poziom nadesłanych prac. Laureatką naszego przedszkola została Nadia Bierska, która zdobyła wyróżnienie wykonując pracę plastyczną w jej kategorii wiekowej ph."Życie zwierząt w jesiennym lesie."

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim biorącym udział w rożnych konkursach.


Edukacja globalna dla najmłodszych

10 grudnia 2012 r. w Bielsku-Białej odbyło się szkolenie dla nauczycieli pt.: Edukacja globalna dla najmłodszych, w którym wzięły udział nauczycielki Przedszkola w Pruchnej.
Szkolenie stanowiło integralną część ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla m.in. dzieci z przedszkoli.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy uczestników nt. współzależności między Globalnym Południem a Globalną Północą, zrównoważonego rozwoju, praw człowieka oraz edukacji globalnej, a także zaprezentowanie metod edukacyjnych, które można wykorzystać w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzięki doświadczeniom przekazanych na szkoleniu, a także przy pomocą otrzymanych pomocy dydaktycznych, fotografii, pokazów oraz zabaw dziecięcych z danego regionu przedszkolaki poznają odległą przyrodę i kultury. W naszym przedszkolu podczas zajęć dzieci będą mogły poznawać codzienność swoich rówieśników z innych zakątków świata: Nepalu, Indonezji, Wietnamu, Mongolii, Algierii, Zambii, Ghany, Gwatemali, Peru oraz Boliwii.
Wyróżnienie dla Przedszkola

W dniu 12.12.2012r. w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród XXI Konkursu na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego rozwoju w placówkach oświatowo-wychowawczych województwa śląskiego w roku szkolnym 2011/2012 organizowanym przez Fundację Ekologiczną "SILESIA" z Katowic. Przedszkole z Pruchnej zdobyło wyróżnienie. Obecna na wręczaniu nagród wicedyrektor Zespołu Szkół w Pruchnej Sonia Krzempek odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę - książki o tematyce ekologicznej.


Wyjazd do Teatru Lalek BANIALUKA

28 listopada, 5-latki oraz 6-latki z Przedszkola wyjechały do TEATRU LALEK BANIALUKA w Bielsku- Białej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl pt.: BAL U KRÓLA LULA.
Przedstawienie z pewnością podobało się dzieciom, gdyż co chwilę na widowni słychać było ich śmiechy. Nie bez znaczenia miał też bezpośredni kontakt aktorów z widzami, przez co, dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Ponadto barwne kostiumy, śmieszne dialogi i wspaniała gra aktorska, zapewniły przedszkolakom wspaniałą zabawę. Na pewno jeszcze tam wrócimy!


Bajki Jana Brzechwy

W środę 31 października 2012 r. do Pruchnej przyjechał Teatrzyk.
Spektakl pt. Zwierzątkowo odbył się Gminnym Centrum Integracji Wsi, a wzięły w nim udział wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3. W spektaklu wykorzystano wiersze J. Brzechwy, które zainscenizowano za pomocą kukiełek i pacynek. Zaprezentowano również piękną scenografię, na której znalazły się zwierzątka przedstawiane w wierszach. Dzieciom bardzo podobały się nie tylko wiersze, ale również zagadki zadawane przez aktorów oraz piosenka, której wspólnie się nauczyliśmy.
Spotkanie w bibliotece szkolnej

W dniu 26 października po raz kolejny naszą szkolną bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Zaproszonym gościem był ksiądz proboszcz administrator Jacek Kubaczka, który z wielką sympatią przywitał naszych przedszkolaków. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały czytanych przez gościa opowiadań Renaty Piątkowskiej, które były bardzo ciekawe i pełne humoru. Przedszkolaki również z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zadawane przez księdza pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. W ramach podziękowania dzieci wręczyły ks. proboszczowi własnoręcznie zrobione upominki, a każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, co świadczyło o udanym spotkaniu.
Wizyta Pana Leśniczego w Przedszkolu

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.

Nasze przedszkole również postanowiło włączyć się do akcji i zaprosiliśmy do nas pana leśniczego Dariusza Piechaczka. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. W trakcie spotkania, przedszkolaki zadawały pytania dotyczące zawodu pracy leśnika, a także zwyczajów wybranych zwierząt, które zamieszkują lasy w naszej okolicy.

W podziękowaniu za wizytę pana leśniczego, przedszkolaki przygotowały prace plastyczne Moje ukochane drzewo, a najpiękniejszą z nich, pan leśniczy zabrał na pamiątkę. W zamian za to, każde dziecko dostało sadzonkę drzewa, którą mogło zasadzić obok swojego domu. Na koniec pan leśniczy zasadził przed budynkiem przedszkola drzewko dla pokoju na świecie. Jest to piękny świerk, który ozdobił nasz ogródek.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii!


Spotkanie z policjantami i psem GROMEM

W dniu 08. 10. 12. Zespół Szkół odwiedzili policjanci z Cieszyna wraz z służbowym psem Gromem. Celem spotkania było omówienie pracy policjanta oraz roli policyjnego psa w wykrywaniu przestępczości, czy poszukiwaniu zaginionych. Zostały również przedstawione zasady właściwego zachowania dzieci podczas ataku psa z pokazem postępowania oraz wyjaśnienie reguł właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele nurtujących pytań. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziła prezentacja zwinności i tresury psa Groma. Na zakończenie przedszkolaki oraz uczniowie podziękowali panom policjantom za odwiedziny i wręczyły własnoręcznie zrobione upominki. Tego typu spotkania z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci, a policjant będzie się kojarzył z osobą, której nie należy się bać lecz osobą do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii!


Przejażdżka na konikach

Do przedszkola przyjechały koniki - hucuły. Koniki nazywały się Aluta i Alika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!


Wycieczka do Mini zoo

27.09.2012 dzieci wybrały się na wycieczkę do Mini-zoo w Pruchnej. Dwie grupy: 5-latki i 6-latki oglądały młode dziki oraz inne zwierzęta takie jak daniele, sarny, króliki, przepiórki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!


Sprzątanie Świata

We wrześniu wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę! Sprzątali ulice Pruchnej oraz wokół takich instytucji jak szkoła, przedszkole, strażnica OSP, sklepy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!


wykonanie: wchybiorz@gmail.com  |   Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Fotobudka na wesela  |  Strona główna  |  Galeria  |  Mapa strony  |  Kontakt