Gwarowe Czytanie

Z wielką dumą mamy zaszczyt ogłosić wyniki Gwarowego Czytania - konkursu, którego zorganizowanie okazało się wielkim sukcesem. Miarą tego jest ilość uczniów, która wyraziła chęć uczestniczenia w nim i przygotowania własnej interpretacji wybranej legendy lub podania Śląska Cieszyńskiego. Uczniowie prezentowali się w dwóch grupach wiekowych - klasy 4-6 - 14 uczestników, klasy 7, 1 i 2 gimnazjum - 15 uczestników. Przesłuchanie odbywało się w Izbie Regionalnej im. Emilii Michalskiej w Gminnym Centrum Integracji Wsi, zaś komisja w składzie: p. Henryka Brańczyk - przewodnicząca Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna i opiekun Izby, p. Maria Madziar - radna gminy Strumień, p. Anna Kruszona - sponsor wielu konkursów organizowanych w naszej szkole, wyłoniła następujących zwycięzców:

Grupa młodsza
I m. Jakub Raszka
II m. Kamil Michalik
III m. Szymon Salamon

Wyróżnienie: Amelia Kajstura, Katarzyna Zmełty, Patrycja Szczypka

Grupa starsza
I m. Natalia Wilk
II m. Gracjan Pajor
III m. Michał Zamojski

Wyróżnienie: Weronika Chodara, Wiktoria Stokłosa

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy!

Konkurs został zorganizowany przez Zespól Szkół w Pruchnej, świetlicę MGOK w Strumieniu działającą w Pruchnej i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pruchna.

Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Pruchnej i Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Strumieniu dziękujemy za ufundowanie nagród.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii

Dodano: 2017-12-19 10:57:54