Lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa

Młodzież z klasy II i III gimnazjum w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Pruchnej. Uczniowie zostali zapoznani z systemem alarmowania i sposobami powiadamiania strażaków o zdarzeniu. Strażacy zademonstrowali kompletny ubiór i wyposażenie stosowane podczas akcji gaśniczej w zadymionych pomieszczeniach, opowiedzieli również o najczęstszych przyczynach pożarów i innych zdarzeń w naszej gminie. Strażacy przedstawili młodzieży wyposażenie pojazdów ratowniczo-gaśniczych i odpowiadali na liczne pytania uczniów. Celem wyjścia do OSP było poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

Dodano: 2017-11-21 20:35:28