Apel z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

10 listopada odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie z klasy 6 starali się przekonać koleżanki i kolegów, że warto pamiętać o tym, co było, przypominając zgromadzonym w sali gimnastycznej, ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

W uroczystym apelu wystąpili także uczniowie z klasy 4 i 5, którzy zaśpiewali utwory pt. "Marsz I Brygady" oraz "Przybyli ułani pod okienko", a szóstoklasiści zaprezentowali piosenkę znaną z programu telewizyjnego pt. "Kocham Cię Polsko!".

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem poległych w czasie działań I wojny światowej bohaterskich mieszkańców Pruchnej.

Dekorację do przedstawienia stanowiły plakaty o treści patriotycznej wykonane przez uczniów z klasy 6, 7a i 7b. Program przygotowały: mgr Anita Świtała oraz mgr Ewa Kasztura (oprawa muzyczna).

Dodano: 2017-11-13 20:29:11