Wycieczka do MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU

9 listopada uczniowie klasy trzeciej gimnazjum udali się do MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU byłego niemieckiego nazistowskiego obóz koncentracyjny i zagłady. Po krótkiej projekcji filmu dokumentalnego przeszli z przewodnikiem przez główną bramę obozu, aby później stanąć pod Ścianą Śmierci, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze oraz przeszli zobaczyć kolejne ekspozycje pokazujące okrucieństwo holokaustu. Kolejnym punktem był obóz w Brzezince, gdzie ujrzeli skalę obozu z wieży wartowniczej oraz zwiedzili baraki.

Ostatnim miejscem do którego udali się uczniowie była Synagoga Chewra Lomdei Misznajot w Oświęcimiu oraz przylegające do niej muzeum w którym gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach umożliwiających poznanie historii i kultury Żydów mieszkujących Oświęcimiu.

Wyjazd był lekcją historii ale także refleksją nad złem i cierpieniem jakie człowiek zgotował człowiekowi.

Dodano: 2017-11-13 20:11:30