Święto Szkoły 2017.

"Chcę żyć, a nie być" - pod takim mottem, zaczerpniętym z wiersza Emilii Michalskiej, obchodzono tegoroczne Święto Szkoły. Dnia 31 października odbył się apel przygotowany przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Recytacja wierszy poetki przeplatała się z narracją przedstawiającą jej życiorys.
W rolę małej Emilii wcieliła się Karolina Woźny, zaś dorosłej - przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Natalia Wilk.

Ponadto usłyszeliśmy interpretację wierszy w wykonaniu Adriana Gałuszki, Weroniki Czakon, Magdaleny Matuszek i Wiktorii Stokłosy. W rolę rodziców Emilii Michalskiej wcielili się Zosia Bujok i Jakub Raszka.
Po uroczystym apelu członkowie samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem i Dyrektorem udali się na cmentarz, by złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie patronki szkoły.

Apel z okazji Święta Szkoły przygotowały Magdalena Penkala i Ewa Raszka.

Dodano: 2017-11-05 20:18:39