Wyjazd uczniów do Šenova

30 października 2017r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach integracyjnych z czeskimi rówieśnikami w miejscowości Šenov. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach transgranicznego projektu partnerskiego "Sport w każdym wieku" realizowanym między miastem Šenov a Gminą Strumień.

Po oficjalnym przywitaniu uczniowie mieli okazję podziwiać i testować zewnętrzną siłownię. Następnie zostali podzieleni na grupy mieszane polsko-czeskie. W ramach pracy w grupach musieli wykazać się współpracą i pokonać bariery językowe, aby osiągnąć sukces w każdej spośród proponowanych konkurencji. W czasie zawodów uczniowie mieli również okazję zmierzyć się w konkurencjach typowo sportowych jak podciąganie się na drążku czy skakanie przez skakankę.

W konkurencjach sportowych możemy pochwalić się sukcesami - wśród wyróżnionych uczniów naszej szkoły znaleźli się: Hawier Kwiecień, Adrian Gałuszka, Kamila Habarta, Judyta Grzywa oraz Kacper Brachaczek. Podczas spotkania braliśmy również okazję w pokazie sztuk walki.

Spotkanie było dla nas wyjątkową okazją na nawiązanie przyjacielskich relacji z rówieśnikami z Czech. Byliśmy zachwyceni piękną szkołą oraz bardzo serdecznym przyjęciem jakie przygotowali nam uczniowie i nauczyciele.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie facebookowej

Dodano: 2017-11-05 20:03:52