Rajd Górski POŻEGNANIE LATA

W sobotę 30 września br. uczniowie Zespołu Szkół w Pruchnej wraz z rodzicami i opiekunami wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem "Pożegnanie lata" na Stożku.

Grupa uczniów z naszej szkoły, wyruszyła na górski szlak z Przełęczy Kubalonka szlakiem czerwonym przez Beskid 824m n.p.m. a potem niebieskim, zdobywając Kiczory.

Po ponad dwugodzinnej wspinaczce zakończyła się wędrówka w schronisku PTTK na Stożku 978m n.p.m. Tam uczestnicy rajdu, otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki GOT i mogli wzmocnić się ciepłym posiłkiem. Na mecie, okazało się, że jesteśmy najliczniejszą drużyną wśród wszystkich szkół gimnazjalnych i zdobyliśmy wspaniały puchar, który wręczył nam burmistrz Ryszard Macura i prezes PTTK Jacek Tyczkowski.

Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Podczas wędrówki mogliśmy podziwiać góry jesienną porą. Widoki wspaniałe. Dziękujemy wszystkim za udział i wytrwałość. Zapraszamy na rajd już w maju.

Dodano: 2017-10-19 20:06:09