Europejski Tydzień Sportu

30 maja, 31 maja i 1 czerwca Nasi uczniowie, uczestniczyli w zmaganiach sportowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Miast i Wsi.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III Gimnazjum swój dzień "na sportowo", rozpoczęli od wspólnej rozgrzewki ogólnorozwojowej.

Po rozgrzewce, wszyscy przystąpili do zmagań sportowych. Był bieg wahadłowy, skakanka, skok w dal, przeciąganie liny, "pajęczyca", turniej piłki siatkowej i piłki nożnej, gra rekreacyjna "Z koca na koc". Na zakończenie dnia, aby zregenerować siły, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbas.

Ogólna klasyfikacja zawodów:
1 miejsce : klasa II gimnazjum
2 miejsce: klasa I gimnazjum
3 miejsce: III gimnazjum

Wśród klas IV-VI szkoły podstawowej:
1 miejsce: klasa V
2 miejsce: klasa 6a
3 miejsce: klasa 6b
4 miejsce: klasa 4

Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz napój i batonik.

Natomiast 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, zorganizowano zajęcia sportowe dla klas najmłodszych , czyli klas I-III szkoły podstawowej.

Oprócz dzieci w zmaganiach sportowych uczestniczyli również rodzice. Po wspólnej rozgrzewce, odbyły się wyścigi rzędów z hasłem przewodnim "Sprawny na wakacjach".

Był turniej mini piłki nożnej i unihokey'a , ale najbardziej emocjonującą konkurencją okazało się - przeciąganie liny. Na zakończenie turnieju odbył się piknik z pieczeniem kiełbas , uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczył im Pan Dyrektor.

Klasyfikacja zawodów:
1 miejsce: klasa 3b
2 miejsce: klasa 3a
3 miejsce: klasa 2b
4 miejsce: klasa 2a
5 miejsce: klasa 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Dodano: 2017-06-12 09:27:13