Konkurs SAŁATKA ZDROWIA

W dniu 26 kwietnia br. w Gminnym Centrum Integracji Wsi Pruchna odbył się II Międzyszkolny Konkurs kulinarny "Sałatka zdrowia" zorganizowany przez Zespół Szkół w Pruchnej.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z Bąkowa, Drogomyśla, Zabłocia i Pruchnej (6 zespołów, łącznie 15 uczestników).
Zadaniem konkursowym było przygotowanie przede wszystkim zdrowej (zawierającej dużo składników odżywczych) sałatki lub surówki. Ocenie konkursowej podlegała ponadto oryginalność przepisu oraz estetyka podania sałatki. W jury zasiadły panie: Iwona Deperas - edukator żywieniowy i promotor zdrowia, Ewa Zawada - przedstawiciel Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Pruchnej oraz Maria Gazda - członkini Koła Gospodyń Wiejskiech w Pruchnej.
I miejsce przyznano zespołowi z Bąkowa w składzie: Aleksanda Barakiewicz, Aneta Lazar i Milena Stanisławska. Dziewczęta przygotowały bardzo odżywczą "Surówkę z warzyw".
Drugie miejsce zdobyły uczennice ze Szkoły Postawowej im. E. Michalskiej w Pruchnej: Dominika Krzok i Tatiania Pajonk. Duet wykonał sałatkę pn. "Wiosenne olśnienie".
Trzecie miejsce przyznano drużynie z Drogomyśla w składzie: Martyna Cwajna, Natalia Daniel i Paweł Matlak za "Witaminowe łódeczki".
Ponadto warto wyróżnić drużynę z Zabłocia w składzie Milena Janik i Dominika Suchy za wykonanie sałatki "Owocowe malowanie" i recytację wiersza o takiej samej nazwie, zachęcającego do jej skosztowania.

Podczas obrad jury uczestnicy wzięli udział w degustacji zdrowych zamienników cukru, ciastek owsianych oraz brownie z kaszą jaglaną i miodem.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu oraz dla ich opiekunów za bardzo dobre przygotowanie zespołów. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Strumień oraz kubki ufundowane przez p.Ewę Zawadę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Dodano: 2017-05-09 20:56:17